Historia firmy

Nasza Ciastkarnia została założona 29 czerwca 1992 roku. Jesteśmy na rynku ze swoimi wypiekami od ponad 18 lat. Zakład cukierniczy założony został z inicjatywy właścicielki firmy – Aleksandry Kędzior. Silna wola, skuteczność w działaniu, a ponadto własne koncepcje związane z przyszłościowym prosperowaniem firmy stały się kluczowym czynnikiem motywującym do dalszej pracy nad rozwojem prowadzonej działalności.

Rozpoczynając działalność gospodarczą firma produkowała wyłącznie drożdżówki i pączki z różnego rodzaju nadzieniem oraz w wąskim asortymencie i małych ilościach ciasta mokre. Początkowo zakład produkcyjny mieścił się w budynku mieszkalnym w części piwnicznej, a produkcja wykonywana była przez właścicielkę i jedną zatrudnioną osobę. Firma z czasem zaczęła się rozwijać, dokonano zakupu maszyn i urządzeń niezbędnych do systematycznego zwiększania produkcji.

W 1995 roku zakupiono większy piec piekarniczy, co przyczyniło się do znacznego zwiększenia produkcji, natomiast zatrudnienie w tym okresie wzrosło do 7 osób. W 1998 roku właścicielka zdecydowała o budowie nowego zakładu produkcyjnego o powierzchni 373,7 m2. W kolejnych latach popyt na produkty firmy ciągle wzrastał, co stało się kolejną motywacją do rozbudowy zakładu produkcyjnego i przeprowadzenia niezbędnych zmian w celu unowocześnienia zaplecza produkcyjnego i wprowadzenia ogólnie przyjętych standardów wyposażenia technicznego budynków i hal produkcyjnych. W marcu bieżącego roku Ciastkarnia przyjęła nazwę "Aleksandria", zmianie uległa również identyfikacja wizualna firmy.

Obecnie w „Ciastkarni” zatrudnionych jest blisko dwadzieścia osób biorących udział w procesie produkcyjno-wytwórczym, o wyspecjalizowanych kwalifikacjach w zakresie produkcji wyrobów cukierniczych. Ponadto zatrudnienie posiada czterech kierowców zajmujących się zaopatrzeniem sklepów detalicznych, a także osoba zajmująca się prowadzeniem księgowości firmy. W zakładzie produkcyjnym zostało przeszkolonych wielu uczniów ze szkół o profilu gastronomicznym.

To tylko i wyłącznie dzięki naszym klientom oraz dobrym domowym wypiekom zawdzięczamy sukces jakim jest prawie 19 letnia sprzedaż naszych wyrobów na rynku cukierniczym.